Sabinka

Môj príbeh 

Narodila som sa ako prvé dieťa Lucii a Jurajovi Popovičovým 21.03.2018, cisárskym rezom mamke a ockovi oznámili, že nebudem ako iné deti, diagnózy zo dňa na deň pribúdali: Agenéza corpus callosum, Hypotonia, Dilatácia pravej obličky, Deformity končatín. 


Po troch týždňoch nás konečne pustili z nemocnice, mamka bola poučená ako sa o mňa starať, ako cvičiť Vojtovu metódu, ako mám nosiť špeciálnu ortézu a tiež rehabilitovať. Po niekoľkých mesiacoch nepriberania mi zistili intoleranciu na lepok a na laktózu, odvtedy papám špeciálne mliečko a špeciálnu stravu. V 15. mesiaci som prvý krát dostala epileptický záchvat, mamka so mnou bola v nemocnici v Košiciach 3 týždne, kde som spoznala nových kamarátov a zistila som, že je veľa detičiek na Slovensku ako som ja. Začali sme cvičiť Bobath koncept, mamka sa opäť musela učiť nejakú novú metódu cvičenia, ale teraz je to už super, toto cvičenie sa mi páči a konečne po 15. mesiacoch ležania som sa začala otáčať a kotúľať. Pomaly sa kotúľam z jednej strany svojej izbičky do druhej a objavujem nové hračky, knižky, ale najradšej aj tak všetko chcem ochutnať, či sa to náhodou nedá spapať. 


S mamkou a tatíkom chodíme pravidelne cvičiť k pani Anke do Prešova Bobath koncept, plávať a cvičiť chodím k pani Vande do Košíc, k pani Michaele chodíme na akupunktúru a homeopatiu, do nášho centra Zátišia v Snine chodím na oxygenoterapiu a tiež na masáž do relaxačnej miestnosti Snoezelen. Mamka so mnou cvičí každý deň , večer ma pomasíruje a pozeráme príbehy Dedka večerníčka alebo mi číta knižku. V lete som od krstného dostala velikánsky bazén a plávala som v ňom skoro každý deň. Plávanie je moja najobľúbenejšia aktivita. s rodičmi chodím na prechádzky a to za každého počasia, minule som prvý krát ochutnala sneh a mojím cieľom je raz skočiť do tej veľkej mláky čo máme pred domom keď prší. Veľmi rada cestujem autom a tatík hovorí, že už mám najazdených X4.km. Do Dunajskej Lužnej, na rehabilitačný pobyt, sme cestovali auto vlakom, kolísalo ma to celú noc. Pani fyzioterapeutka nám ukázala nové cviky a mne sa posilnil chrbátik, kolienko sa mi pekne vyrovnáva a sem tam zvládnem sedieť už aj sama. A ešte sa musím pochváliť, že viem povedať: mama, tata, nie, hej a ahoj! 


Moji rodičia mi stále vymýšľajú nejaké nové aktivity, ja viem, že ma veľmi ľúbia a chcú pre mňa len to najlepšie, aby som mohla štvornožkovať a povyťahovať mamke z linky všetky hrnce, aby som mohla chodiť a skočiť do tej mláky, hrať sa s deťmi, no a v blízkej budúcnosti by sme chceli vyskúšať hipoterapiu, feldenkrais cvičenie, canisterapiu a rehabilitačný pobyt v Sanatoriu Klimkovice. 

Darovací formulár – Sabinka

Zvoľte spôsob platby
Vaše údaje

Údaje platobnej karty
Táto platba je bezpečná pretože je zabezpečená SSL certifikátom

Celkový dar: 10,00€