O nás

Prečo sme založili OZ Náručie

Prišli sme o naše dieťatko…

Sme rodina, ktorá stratila našu druhú milovanú dcérku. Jej diagnóza bola na Slovensku ojedinelá a naši lekári s ňou nemali skúsenosti. Nutne sme potrebovali pomoc zahraničných lekárov, ku ktorej bolo veľmi ťažké sa dostať. Po týždňoch intenzívnych vyšetrení na Slovensku, presunov na rôzne a nie veľmi príjemné oddelenia, padla prvá, avšak do dvoch mesiacov stále nepotvrdená diagnóza – NEONATÁLNA HEMOCHROMATÓZA.

Túto diagnózu definitívne potvrdila až správa z patológie, potom, čo sme o našu dcérku po dvoch dlhých, náročných, vypätých a nádejou posiatych mesiacoch prišli.
A vtedy sa náš život jednoducho rozsypal na kúsky. Prestal nám dávať zmysel. A hoci svet okolo nás bežal ďalej, my sme mali pocit, akoby v ňom pre nás už nebolo miesto. Cítili sme sa absolútne zranení a vzdialení realite. Uzavreli sme sa do bubliny, v ktorej sme prežívali.

Požiadali sme o psychologickú terapiu

Každý, kto takúto strašnú situáciu prežil, si dokola kladie množstvo otázok, na ktoré nie sú odpovede. A ak sú, často človeku privodia likvidačnú a paralytickú bolesť duše, ktorá sa nedá liečiť, s ktorou sa človek musí iba naučiť žiť.
Odborná pomoc psychológa nám určite pomohla naučiť sa s tým, čo sa stalo, ďalej existovať. Vykročiť dopredu po malých krokoch…

Ale v žiadnom prípade sme na našu milovanú Adelku nechceli zabudnúť, aj keby to znamenalo, že sa tej trýznivej bolesti z jej straty nikdy nezbavíme. Rozhodli sme sa však pretransformovať bolesť do niečoho, čo nám dávalo zmysel.

Osud nám našu dcérku vytrhol z nášho náručia. Na jej pamiatku sme sa rozhodli otvoriť naše náručie všetkým, ktorí bojujú o život a zdravie svojich detí. Tak vzniklo občianske združenie Náručie.

Naše ciele

Naše malé občianske združenie NÁRUČIE vzniklo s cieľom pomôcť a podporiť deti a ich rodiny, u ktorých je veľmi ťažké identifikovať ich diagnózu a počas diagnostiky a liečby ich zdravotných problémov je potrebná spoluúčasť a súčinnosť zahraničných lekárov. Ide o rodiny, ktoré si v takto obzvlášť ťažkej a náročnej situácii zaslúžia nielen finančnú podporu a konštruktívne nasmerovanie, ale aj podporu po sociálnej, emocionálnej a ľudskej stránke.

Hlavné ciele nášho združenia smerujú k:

Finančná pomoc

a sprostredkovanie pomoci deťom a ich rodinám v prípade ťažko diagnostikovateľných stavov, v rámci ktorých je potrebná spoluúčasť a súčinnosť zahraničných lekárov a odborníkov.

Právna pomoc

poskytovaniu poradenstva a právnej pomoci

Poradenstvo

zabezpečujeme poradenstvo, pomoc a podporu ľudí v akejkoľvek nepriaznivej životnej situácii.

Podpora

venujeme sa podpore rodinných príslušníkov v prípade straty/náhleho úmrtia blízkej osoby, zariadení poskytujúcich sociálne služby, krízových centier pre matky s deťmi, útulkov pre zvieratá.

Take a closer look

Glimpses of our world where the petsu003cbru003ehave a wonderful time.

Vitajte v našom Náručí.

Na mieste, kde sa z bolesti zrodila túžba meniť osudy druhých k lepšiemu.

Prejsť na začiatok