Prečo poukázať 2% organizácii?

2 percentá? Alebo ak chcete 2 eurá zo 100. Málo? Veľa? 

Každý z nás platí dane. Máte možnosť sa rozhodnúť, či ostanú štátu alebo ich poukážete na účel, ktorý vy chcete. Či ako zamestnanec, živnostník alebo právnická osoba. Každý má možnosť venovať 2 % z dane z príjmu registrovanému prijímateľovi. Od roku 2021 sa aj naše OZ Náručie dostalo medzi zoznam prijímateľov a začalo sa uchádzať o príspevky daňových subjektov.

V roku 2020 nastal významný pokles v uplatňovaní tejto možnosti. Za rok 2020 si 15 000 prijímateľov rozdelilo 53,3 miliónov eur. Rok predtým to bolo viac ako 70 miliónov eur.  Vieme, že posledný rok bol veľmi ťažký, a preto sa snažíme šíriť osvetu ohľadom možnosti poukázať časť dane z príjmu na prospešný účel. 

Prečo podporiť OZ Náručie?

Občianske združenie NÁRUČIE vzniklo v roku 2019 s cieľom pomôcť a podporiť deti a ich rodiny, u ktorých je veľmi ťažké identifikovať ich diagnózu a počas diagnostiky a liečby ich zdravotných problémov je potrebná spoluúčasť a súčinnosť zahraničných lekárov. Ide o rodiny, ktoré si v takto obzvlášť ťažkej a náročnej situácii zaslúžia nielen finančnú podporu a konštruktívne nasmerovanie, ale aj podporu po sociálnej, emocionálnej a ľudskej stránke. 

Poslaním OZ Náručie je takýmto rodinám pomôcť. Bez vašej podpory by sme však nemohli v týchto dôležitých úlohách pokračovať. Aj 2 percentá z vašich daní môžu rozhodnúť o tom, koľkým deťom zmeníme život k lepšiemu.

Počuli ste už o tom, že môžete venovať aj pomernú časť z 2 % z vašich daní? Váš príspevok sa totiž môže rozdeliť aj medzi viac príjmateľov.

Všetky potrebné dokumenty si môžete stiahnuť tu:

• Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov
• Vyhlásenie o poukázaní dane
• Daňové priznanie fyzických osôb TYP A
• Potvrdenie o podaní daňového priznania TYP A
• Daňové priznanie fyzických osôb TYP B
• Potvrdenie o podaní daňového priznania TYP B

Údaje potrebné na poukázanie 2 % z dane

Adresa: Cintorínska 7669/12, 81108 Bratislava – mestská časť Staré Mesto
IČO: 52980383
Právna forma: Občianske združenie
IBAN (číslo účtu): SK1602000000004285472754 / kód banky: 200 (VÚB banka, a.s.)
Transparentný účet nájdete na adresehttps://ib.vub.sk/pch/transparentne-ucty

Ak ste sa rozhodli poukázat 2 % z vašich daní na náš transparentný účet, v mene detí a rodín, ktorým pomáhame, vám ĎAKUJEME!

Prejsť na začiatok