Náš príbeh začal pred 14 rokmi, keď sme vedeli, že budeme mať synčeka, ktorý sa bude volať po mne – Jozef. Tehotenstvo bolo v poriadku, pred pôrodom mal synček pupočnú šnúru okolo krku a tak sa musel vyvolať pôrod. Po narodení nám povedali, že je zdravý. Boli sme veľmi šťastní.

Keď mal Jožko 1,5 roka, začal špičkovať na nožičkách, reč bola nezrozumiteľná. Tak sme navštívili neurológa, ktorý ho vyšetril a odporučil nám, aby rehabilitoval. Vypísal žiadosť do kúpeľov v Kováčovej a až tam sme sa dozvedeli, že Jožko má diagnózu DMO – detská mozgová obrna, spastická diparéza dolných končatín.

Boli sme v šoku a nechceli sme si to pripustiť a tak sme postupne navštevovali lekárov. Neurológa, urológa, ortopéda, psychológa, logopéda, gastrológa, alergológa, kardiológa navštevujeme dodnes.

Jožko rehabilitoval Vojtovou metódou, no žiadny úspech. Odporučenie lekárov bolo, aby sme podstúpili operáciu, lebo mu začalo skrúcať kĺby, kriviť chrbticu a skracovať svalstvo. Na to boli potrebné peniažky a riešením bolo predať náš malý domček na dedine za minimum. Dcérka bola z toho smutná, ale iné východisko nebolo a teraz žijeme v prenájme v byte.

V rokoch 2017, 2019, 2021 sme absolvovali operáciu Ulzibat, ktorá dopadla dobre a po mesiaci sme absolvovali rehabilitačný pobyt, ktorý sme si hradili sami. Minuli sme všetko, čo sme mali z predaja domčeka. Lekári nám odporučili, aby sme išli do kúpeľov, že mu to prospeje k zlepšeniu chôdze. Aj na to nám treba peniažky. Očakávame zlepšenie chôdze, reči, motoriky, pohybu a správne držanie tela. Opäť chceme absolvovať ďalšie rehabilitácie  a preto sa obraciame na vás s prosbou o finančnú pomoc.

Ďakujeme

Darovací formulár – Jožko

50,00
Vyberte spôsob platby
Osobné údaje

Informácie o kreditnej karte
Ide o bezpečnú platbu šifrovanú SSL.

Darovaná suma: 50,00€

Jožko
Prejsť na začiatok