Dobrý deň,

som slobodná mamička 2 krásnych detičiek – 6 ročnej dcérky a ročného chlapčeka. Keď sa Kristiánko narodil, hned som vedela, že bude výnimočný. Už v pôrodnici ho obzerali všetky sestričky a doktori, že takého bieleho chlapčeka este nevideli 🙂 Žiaľ, ako sa za pár mesiacov zistilo, Kristiánko je albin a teda mal od narodenia problém s očkami, nereagoval na pohyby, svetlo a tak sme podstúpili niekoľko vyšetrení na očnom i genetike v Bratislave. Ako sa potvrdilo, Kristiánko má očný albinizmus, nystagmus a teda, kedže má málo pigmentu v očkách, slabo vidí a ťažko zaostruje na predmety. Keďže má sťažený zrak, opatrnejšie sa pohybuje v priestore a pomalšie sa vyvíja, ešte samostatne nestojí, ale veľmi sa snaží a teší ho to :). V súčasnej dobe však nie je možné zrak zlepšiť operáciou, nakoľko zatiaľ genetika nie je ešte tak ďaleko. Napriek tomu, je to veľmi šikovný, spokojný, usmievavý chlapček a robí nám radosť :). 

Mimo Kristiánka mám ešte dcérku Nikolku, ktorá práve nastupuje do školy a je veľmi šikovná. Má dýchacie problémy, museli jej vyberať mandle a hospitalizovať v Dolnom Smokovci, je alergička a taktiež je s tým spojených veľa výdavkov na cestovanie a lieky, pomôcky do školy….

Žiaľ, moja rodičovská a vyživné ledva pokryjú mesačné náklady, ktoré sú s tým spojené – mimo bežného chodu domácnosti aj cesty na vyšetrenia do Bratislavy (sme z Liptova a nevlastním osobný automobil), hospitalizáciu v nemocnici, rehabilitačné cvičenia v Ružomberku, kde usilovne cvičíme, špeciálne okuliare, špeciálnu drogériu na ochranu proti slniečku a do budúcnosti pomôcky, ktoré mu uľahčia život….

Je to velké zlatíčko a verím, že raz bude možné mu zlepšiť zrak, aby videl ako je na svete krásne vo všetkých jeho farbách, bol šťastný, zdravý a samostatný.

Ďakujem preto všetkým, ktorí sa nám rozhodnú pomôcť a za vašu podporu.

Darovací formulár – Kristiánko

100,00
Vyberte spôsob platby
Osobné údaje

Informácie o kreditnej karte
Ide o bezpečnú platbu šifrovanú SSL.

Darovaná suma: 100,00€

Kristiánko
Prejsť na začiatok