Naša Sofinka má 5 rokov a nerozpráva. Keď bola mamička tejto slečny tehotná,  stratili svoju dvojičku. Potom prišli aj ďalšie prognózy, pretože Sofinka mala malú nosovú kostičku na 3D ultrazvuku a bolo podozrenie, že bude mať Downov syndróm.

Mamička nepodstúpila žiadne testy. Sofinka sa narodila predčasne a maličká, mala len 1840 gramov a hlavne sa narodila bez Downovho syndrómu. Neskôr Sofinka začala zaostávať. Najprv sa začala otáčať iba do jednej strany, ale po pravidelných rehabilitáciach sa to upravilo. Potom si mama začala všímať, že zaostáva a nerozumie hovorenej reči s porovnaním detí v jej veku.

Mama upozorňovala obvodnú lekárku, ale tá im povedala, že jej majú dať čas, že predsa je len nedonosená. Rodičia to do troch rokoch už nevydržali a začali sa sami pýtať na vyšetrenia. Tam im doktorky určili diagnózu Oneskorený psychologický vývin s autistickými črtami a porucha vývinu reči. Užívali veľké množstvo liekov a vitamínov, ale nič nepomohlo ako u detí s autizmom.

Dnes má už Sofinka 5 rôčkov a Sofinke pichajú injekčne Cerebrolisine. Sofinka je veľmi hravá a múdra, a veľa si pamätá. Používa najviac tak 10 slov (au, ja, toto…), niekedy počas celého dňa nepovie ani jedno slovo. Po posledných kontrolách u logopedičky a psychiatričky sa obe zhodli na tom, že Sofinka nie je autista a príčina prečo nerozpráva je neznáma. Preto Vás chcem
poprosiť o pomoc.

So Sofinkou by mama chcela absolvovať Terapiu doktora Veľa vo Varšave. Pre nás je doktor Veľ akési svetielko na konci tunela. Len to nezvládame teraz po finančnej stránke, ja som s maličkou na materskej a partner pracuje, ale počas covidového obdobia bol doma. Táto jedna 10 dňová terapia vo Varšave stoji 2550 € aj s ubytovaním.

Až po vyšetrení Sofinky doktorom Veľom budeme vedieť, koľko terapii bude Sofinka potrebovať. Chcela by som Vás ešte raz poprosiť o pomoc pre našu Sofinku, aby konečne začala rozprávať, budeme Vám nekonečne vďační.
Maminka Sofinky

Darovací formulár – Sofinka

50,00
Vyberte spôsob platby
Osobné údaje

Informácie o kreditnej karte
Ide o bezpečnú platbu šifrovanú SSL.

Darovaná suma: 50,00€

Sofinka
Prejsť na začiatok