Volám sa Matiasko, na svet som prišiel krásny zimný deň v januári. Všetko bolo v poriadku, ale len tri dni. Z jednej hodiny na druhú som bol taký slabučký, že som nevedel ani papať. Potom to bolo už len horšie. Mám sedem diagnóz. Mám silnú svalovú hypotóniu. Hoci mám 4 roky, neviem sa postaviť na vlastné nôžky, iba ležím.

Dodnes nie je známe, prečo som sa takto narodil. Pridružili sa mi ďalšie komplikácie, mal som silné kŕče, ale zvládol som to. Na srdiečku mám defekt a cievka mi nefunguje akoby mala. Som oneskorený, neviem ešte povedať maminka ani ocinko. Mám hadičku v brušku, iba tak sa viem napapať. Na pravé očko nevidím na sto percent. Náš deň je úplne iný ako detičky môjho veku, autíčka vystriedali veľmi časté návštevy lekárov a cvičenia. Navštevujem rehabilitačné centrum v Dunajskej Lužnej, kde cvičíme Vojtovú metódu. Pomaličky sa zlepšujem, už sa aj sám dokonca posadím.

Chceli by sme poprosiť dobrých ľudí o pomoc. Aby sme videli nejaké pokroky, tak aspoň dvakrát do roka treba absolvovať liečebno-rehabilitačný pobyt, ktorý je veľmi finančne nákladný. Rehabilitácie sú od nás ďaleko, preto znásobujú cenu benzínu. Veľmi pekne Vás prosíme o pomoc pre nášho malého Matiaska. Vidíme v tom veľký zmysel, hoci i malinký krôčik dopredu – veľa to pre nás znamená. Matiasko je veľký bojovník.

Ďakujeme z celého srdca za jeho pomoc a podporu.

Darovací formulár – Matiasko

10,00
Vyberte spôsob platby
Osobné údaje

Informácie o kreditnej karte
Ide o bezpečnú platbu šifrovanú SSL.

Darovaná suma: 10,00€

Matiasko
Prejsť na začiatok