VOLÁM SA VIKTORKA , MÁM 14. ROKOV, CHODÍM  DO 7. TRIEDY ŠZŠ vo Zvolene. SOM VEĽMI ŠIKOVNÁ A USMIEVAVÁ.  MOJA MAMINKA MI HOVORÍ “NAŠE SLNIEČKO”. VIEM ČO PRE MŇA VŠETKO ROBÍ.

MAMINA,TATIK A MÔJ BRAČEK JAKUBKO TÚŽIA LEN PO JEDNOM  – VIDIEŤ MOJE PRVÉ KRÔČIKY. VIEM AKÉ JE TO ŤAŽKÉ A FINANČNE VEĽMI NÁROČNÉ, AJ TAK SA NEVZDÁVAM A ROBÍM OBROVSKÉ POKROKY.

Už počas tehotenstva sme vedeli, že narodenie dcérky sa nezaobíde bez problémov. Mesiac som si odležala v nemocnici, spadla mi placenta a Viktorka sa narodila v 34. týždni. Bojovala o život, lekári ju museli kriesiť. Neskôr ju prepustili ako zdravé dieťa bez diagnózy. Prvé príznaky choroby sme u nej objavili, keď už mala takmer rok. Ovplyvnilo jej aj očká a istý čas mala problém so srdiečkom. 

Najväčším víťazstvom bol fakt, že sa nám podarilo eliminovať časté epileptické záchvaty. Mala ich dvadsať až tridsaťkrát denne, bolo to naozaj strašné. Našťastie sa ich celkom zbavila a vysadili sme aj tabletky. 

V prvom roku života Viktorke diagnostikovali DMO – detskú mozgovú obrnu. V ten deň ako keby sa nám bol zrútil svet, nevedeli sme čo nás čaká, lebo ani lekári nám to nepovedali. Preto sme všetko o diagnóze začali hľadať na internete a prišli na to, že je to diagnóza na celý život. Aj keď nám neustále neurologička opakuje “pripravte sa do budúcna na invalidný  vozík”, a  tak sa nezdávame a stále hľadáme nové možnosti ako Viktorku postaviť na nôžky. 

Veľká bojovníčka už absolvovala niekoľko liečebných pobytov a v posledných rokoch dvakrát podstúpila operáciu tzv. metódou ULIZBAT. Jej cieľom bolo zmiernenie bolestí a najmä zlepšenie pohybových funkcií. Práve tieto zákroky Viktorke pomohli najviac a uvoľnili sa jej nožičky. Viktorka pravidelne chodí na rehabilitačné cvičenia, cvičenie metódou Feldenkrais, biologická liečba, masáže, jazdenie na koníkoch, Floating, plávanie, kraniosakrálna terapia, reflená masáž chodidiel, a počas celého roka doma 2x do týždňa cvičí pod dohľadom fzioterapeuta. 

Okrem dcérky Viktórie máme syna Jakuba, ktorý má ťažkú krátkozrakosť -16,-17 dioptrii. Najviac sa s Viktorkou tešíme z jej pokrokov, ktorých neustále pribúda. Preto by sme Vás chceli poprosiť o finančnú pomoc pre Viktorku na rehabilitačné cvičenia  a pobyty v rehabilitačných centrách. Vďaka pravidelným rehabilitačným cvičeniam sa zlepší jej zdravotný stav a splní sa jej veľký sen urobiť svoje samostatné kroky. 

Nakoľko slovenské zdravotné poisťovne takmer vôbec nepreplácajú rehabilitačné cvičenia, snažíme sa aj týmto spôsobom získať dostatok finančných prostriedkov, aby sme Viktorke mohli dopriať  pravidelné rehabilitácie doma a  zariadeniach pod dohľadom kvalifikovaných fyzioterapeutov.

JANKA Vigašová

Maminka

Darovací formulár – Viktorka Vigašová

50,00
Vyberte spôsob platby
Osobné údaje

Informácie o kreditnej karte
Ide o bezpečnú platbu šifrovanú SSL.

Darovaná suma: 50,00€

Viktorka
Prejsť na začiatok