Dobrý deň, náš Matúš ma 15 rokov a jeho diagnóza je congenitalmyasthenic syndróme Matúš sa narodil v 9 mesiaci tehotenstva vyzeralo to, že je všetko v poriadku, ale kamarátka mala syna v takomto veku ako aj Matúš a chodila k nám na návštevy a stále som si všímala, že jej chlapček sedí a Matúš to nezvládal. Preto som šla za lekárkou a ona povedala, že sa nemám báť, že je v poriadku.

Po pár mesiacoch kamarátkin syn začal chodiť a náš stále nič, tak som šla opäť za lekárkou. Lekárka ma odoslala na vyšetrenie do Michaloviec no nevedeli zistiť že čo mu je, tak ma poslali do Košíc. Tam mu robili všelijaké vyšetrenia genetické, metabolické, mal robenú magnetickú rezonanciu. Potom nás hospitalizovali na 5 dni.

Po prepustení z nemocnice nám povedala pani primárka, že u Matúška sa bude diagnóza hľadať ako ihla v kope sena. Tak nás pani primárka poslala do Bratislavy, tam sme strávili 6 dni, robili mu špeciálne vyšetrenia a pani primárka nám oznámila, že má podozrenie na congenitalmyasthenic syndróm. O pár dni prišli výsledky a pani primárka nám oznámila, že náš Matúš má tu chorobu, čo na začiatku predpokladala, boli sme z toho veľmi smutní, ale z manželom sme si povedali, že musíme ísť ďalej. 

Toto ochorenie je zriedkavé, neviem či na Slovensku to majú nejaké detičky, je to svalové ochorenie. Pri tej chorobe sa počas dňa cíti veľmi slabý, taký slabý, že niekedy nevládze ani rozprávať. V tomto čase ešte vládal chodiť, no prešiel asi rok a Matúš bol stále slabší.

Išli sme na kontrolu a pani doktorka povedala, že Matúš bude potrebovať invalidný vozíček, nokeď mu prišiel vozíček a keď sme ho doňho posadili, tak hneď sa mi slzy zliali, no Matúško sa na mňa pozrel a povedal mami neplač, to nie je na dlho, ja budem naspäť chodiť ako iné deti, ja som mu povedala áno budeš a preto prosím všetkých dobrých ľudí o pomoc aby sme vedeli splniť jeho sen a to postaviť sa na jeho nožičky, je odhodlaný rehabilitovať a plniť si tento sen, aby raz znova stál na nožičkách. 

Darovací formulár – Matúško

50,00
Vyberte spôsob platby
Osobné údaje

Informácie o kreditnej karte
Ide o bezpečnú platbu šifrovanú SSL.

Darovaná suma: 50,00€

Matúško
Prejsť na začiatok